003 | JAKUB BRADA | JAK BUDOVAT INOVATIVNÍ A TECHNOLOGICKOU ŠTIKU V LOGISTICE


Inovace je jakýkoliv posun kupředu. Je to vztah ke změně.

Jakub Brada je spolumajitel a výkonný ředitel společnosti Bramar. Ta se specializuje na logistiku potravin, převáží potraviny ve všech teplotních režimech. Vizí společnosti je i rozvoj technologií v oboru.


Jaké byly začátky společnosti? Na jakých hodnotách spolu s kolegou Brada firmu vystavěl? Na jaké trase nyní Bramar se svými operuje a kolika auty po republice jezdí? Jak Brada vybírá lidi do firmy? Jaké má ambice na trhu logistiky a v oblasti inovací a technologií?


Důležité odkazy

Jakubův profil na LinkedIn

Firemní stránka BRAMAR


PŘEPIS ROZHOVORU


Martin Hurych

Dobrý den. Já jsem Martin Hurych a tohle, tohle je Zážeh.

Zážeh je počátek akcelerace.

Akcelerace něco, co potřebujete, abyste se pohnuli z místa. Tím, že posloucháte tento podcast, za což mimochodem děkuji, jste udělali pro vlastní akceleraci ten nejdůležitější, totiž první, krok.

V Zážehu sdílíme zkušenosti z mýtů podnikání obchodu s inovací z práce s lidmi i dalších oblastí.

Dnes budeme akcelerovat s Jakubem Bradou.

Ahoj Jakube.


Jakub Brada

Ahoj Martine. Díky za pozvání.


Martin Hurych

Nemáš zač. Já jsem rád, že si mé pozvání přijal.

Jakub je spolumajitel a výkonný ředitel společnosti BRAMAR.

Jakube, abych to nespletl, protože vyděláte pro mě trochu netradiční obor... Čím se BRAMAR zabývá?


Jakub Brada

BRAMAR je logistická společnost. Specializujeme se na logistiku potravin. Převážíme potraviny ve všech teplotních režimech, od -30°C do +25 °C podle toho, jak to naši zákazníci potřebují. V současné době operujeme na naší tzv. páteřní trase Ostrava - Praha - Ostrava, na které denně jezdíme minimálně nějakými čtyřmi pěti auty. Jsme tak schopní v součinnosti s chladírenskými překladišti, doručovat zboží našim zákazníkům napříč republikou do druhého dne. BRAMAR ale není jenom logistická společnost, ale je to i firma, jejíž vizí je šlapat do technologií a přinášet do tohoto, pro mě zajímavého, oboru něco víc.


Martin Hurych

To je super, že to zmiňuješ hnedka začátku, protože tam se určitě dostaneme.

My dva se neznáme týden. Když jsme se poznali, tak ty jsi nebyl ani logistik ani potravinář. Tak jak se stane, že se ocitneš v pro tebe netradičním oboru?


Jakub Brada

Pro mě to taky dodnes záhadou. Já jsem vzešel z korporátního světa, pracoval jsem dlouhou dobu pro výrobní závod Siemens. Po 12 letech jsem potřeboval změnu, takže jsem šel na volnou nohu, kde jsem se zabýval převážně nastavováním procesů ve firmách. Od mapování po nastavování procesů, následnou automatizaci, popřípadě i digitalizaci. A protože jsem byl na volné noze nováčkem, hledal jsem si cesty ke svým zákazníkům. Proto jsem začal networkovat. Myslím si, že to je zrovna ten moment, kde jsme se začali potkávat. Kromě jiného jsem členem Hospodářské komory. Na jedné takové akci jsem se potkal se známým podnikatelem. Ten potřeboval vyřešit nějakou záležitost z pohledu logistiky. Z jeho pohledu se ta záležitost zdála neřešitelná. Z mého pohledu tam nebyl žádný problém. On samozřejmě následně byl, byla to opravdu jenom neznalost problematiky do hloubky, ale já jsem se prostě v tu danou chvíli rozhodl, že mu to pomůžu vyřešit. Už jsem nějakou dobu na freelance scéně byl a vnitřně jsem cítil, že tíhnu spíš k firemní struktuře než volnonožectví. Setkalo se to, já jsem oslovil mého momentálního kolegu, spolumajitele firmy BRAMAR, založili jsme společnost a začali na jednom zákazníkovi testovat a řešit logistické problémy a výzvy.


Martin Hurych

Takže, tak se z experta na procesy stane spolumajitel firmy v oboru, ve kterém do té doby nedělal …


Jakub Brada

Zpětně, když nad tím uvažuji, je to asi tak trochu jedno, do jakého oboru vstoupíš. Důležité je, abys tam našel to svoje to, co tě baví to, co tě naplňuje. Abys tu firmu postavil tak, že ráno vstáváš rád do práce, protože se tam potkáváš s lidmi, kteří jsou ti hodnotově nejblíž, že máš v zádech zákazníky, kteří nejsou jenom fakturační položkou, ale máš s nimi dlouhodobý vztah. To je přesně to, na čem jsem firmu společně s kolegou začal stavět. A to je to, co mě na tom baví. Jestli jsme se uvrtali do logistiky, za mě to fajn, je to prima obor. Je tam spousta prostoru k posouvání dál. Já jsem se v tom opravdu našel.


Personální politika


Martin Hurych

Ty máš trochu netradiční, skoro bych řekl ortodoxní personální politiku. Jak vybíráš lidi firmy?


Jakub Brada

Nechci říct, že to úplně K.O. kritérium, ale vím, na co narážíš. My si vybíráme nové kolegy tak, aby neměli žádnou historii v logistice. A to právě z toho důvodu, že se snažíme k tomu přistupovat "auto box", mít vhled do jiného oboru. Noví kolegové by měli být vždycky špičkoví profesionálové v jiných oborech, které nám do toho zapadají. Ideálně ne v logistice, protože, pokud jsi sedneme po lidské stránce, odborná synergie už dokáže vytvořit inovativní prostředí a najít si potenciál tam, kde třeba ještě není, nebo jen menší míře.


Martin Hurych

Dá se to chápat tak, že stavíš technologickou firmu v logistice?


Jakub Brada

Dá se to tak chápat a je to je to určitě věc, o kterou se snažím, ano.


Martin Hurych

Takže BRAMAR bude štika logistickém rybníku, v daném segmentu potravin...


Jakub Brada

Nemám ambice být největší na trhu v rámci logistiky, ale určitě chceme být na předních příčkách v oblasti inovací a technologií.


Jak na inovace?


Martin Hurych

Co je pro tebe inovace?


Jakub Brada

Inovace je pro mě věc, kterou může každý člověk vnímat v jiném rozsahu. My už Jsme se o tom spolu párkrát bavili. Dneska je takový ten trend v různých odvětvích vyčkávat, až lídři na trhu přijdou s něčím, co ještě v tom oboru není úplně známé. Pokud se ten nápad validuje, tak teprve potom to implementovat do svých firemních struktur nebo vůči svým zákazníkům. Za mě je inovace jakýkoliv posun kupředu. Je to vztah ke změně, postoj nebát se té změny nejenom jako majitelé nebo vedoucí firem, ale i jako pracovníci. Abychom se nebáli udělat malou inovativní změnu v interním procesu, v komunikaci se zákazníkem, v jeho vyhledání nebo obchodování. Změny se samozřejmě dají najít úplně všude, ať jsou více či méně inovativní. Každý by měl na to pohled trošku jiný, ale důležité je si nastavit inovativní prostředí inovativní a hledat prostor pro změnu, pro zlepšení, pro jakési vystoupení z řady.


Martin Hurych

Takže jestli to chápu správně, takový ten médii tlačený názor, že inovace je jen nový Facebook, nové SpaceX, to ty nesdílíš?


Jakub Brada

Asi pokud bych tady dnes neseděl já, ale kolega Elon Musk, tak by měl náhled na inovace trošku jiný, než mám já. Asi by měl myšlení trošku větší v tomto ohledu. Může to být klidně nová Tesla, nový Facebook, nové cokoliv. Za mě je to určitě každodenní práce na tom, aby se firma posunula někam dál a aby v té firmě bylo prostředí pro inovace vytvořené. Aby lidé, kteří mají nápad, mají chuť tu změnu podniknout, aby nebyly utlučeni denní operativou, případně vyhořelí.

Když se mluvilo o těch inovacích a změnách … Můžeme tam zahrnout klidně digitalizaci automatizaci. To jsou takové buzzwords dnešního světa. Jsou to slova, která jsou dneska nadužívány a spousta firem, které tyto slova používají, tak se jimi neřídí. Je to pro nás o to větší výzva, protože my tohle to opravdu žijeme. O to větší výzva je, když hledáme potenciální klienty, abychom jim uměli jasně vysvětlit, že to tak opravdu je. Ať si s námi tu první jízdu vyzkouší, ať z nás mají nějakou zkušenost zákaznickou. To je taková naše obchodní výzva pro tento a následující roky. Samozřejmě to není snadné, ale je to hodně o vnímání zpětné vazby a o tom nebát se změny.


Martin Hurych

Než se vrhneme na obchod, což je další doména Zážehu, já bych se ještě zastavil u jedné věci. Ty jsi říkal, vytváříme inovační atmosféru uvnitř firmy, to mě hrozně zaujalo, jak to děláte v BRAMARu?


Jakub Brada

Tak v prvé řadě přistupujeme k novým nápadům tak, že podporujeme a analyzujeme, nezavrhujeme. Když uznáme za vhodné, že to je nápad hodný realizace, snažíme se člověku dát prostor, nebo mu dát zdroje, aby mohl nápad zrealizovat a validovat. Takový ten základ, který by, si myslím, měla vytvořit každá firma, nejenom mít nějaké KPI na to, aby člověk hledal vylepšení, ale aby opravdu to ty lidi bavilo.

Druhá věc ta, že inovativní myšlení je kreativní proces. Dneska už je dokázáno, že kreativní proces je soubor činností, který se dá vyvolat. Na internetu, když si vygooglíš, je k tomu teď poměrně hodně článků, třeba v češtině na portálu Na volné noze se o tom hodně a pěkně píše. Je to proces, takže pokud vás toto zajímá, určitě bych doporučil si k tomu informace dohledat a zkoušet inovace tímto procesem vyvolat. Dát si prostor na to, aby opravdu ta firma chtěla. Chtěla se někam posunout a měla na to prostor.