top of page

011 | VLADAN HEJNIC | JAK PŘEDAT PROJEKT NEBO FIRMU MANAGEMENTU


Vyplácejte si férovou odměnu a vytvářejte na sebe tlak. Tím vytvoříte zázemí pro to, aby po vás mohl na vaši pozici naskočit profesionální management

Vladan Hejnic je „sériový“ podnikatel, spolumajitel a CEO společností VIVnetworks, Targito a Contentiamo.

VIVnetworks je největší a nejvýkonnější affiliate síť ve střední a východní Evropě, Targito je komunikační platforma řízená daty (email marketing a personalizované weby) pro velké retailery a e-commerce hráče. Contentiamo je nově vznikající affiliate platforma pro influencery.

Vladan se již 29 let pohybuje v technologiích, převážně v obchodu. Je nadšenec do technologických inovací, milovník adrenalinových sportů a fanda seberozvoje.


V epizodě společně probíráme:


  1. Jak funguje affiliate marketing a jakou má u nás pověst?

  2. Jak se udržuje na špičce konkurence a kde čerpá inspiraci?

  3. Jak financuje rozjezdy nových projektů a co si myslí o startupech?

  4. Kdy se stahuje z řízení projektu a jak vybírá management?

  5. Proč je pro něj důležitý firemní brand a jak jej chce využívat?


Důležité odkazy:

https://www.linkedin.com/in/vladan/

https://www.vivnetworks.com/

https://eshop.targito.com/

https://contentiamo.com/

https://www.martinhurych.com/zazeh


 

PŘEPIS ROZHOVORU


Martin Hurych

Dobrý den, já jsem Martin Hurych a tohle … Tohle je Zážeh.

Zážeh je počátek akcelerace a akcelerace je něco, co potřebujete, abyste se pohli z místa. Tím, že jste si našli tento podcast, za což mimochodem děkuji, jste k té Vaší akceleraci udělali nejdůležitější, totiž první, krok. V Zážehu sdílíme zkušenosti z B2B podnikání, z obchodu, z inovací, z práce s lidmi i dalších oblastí.

Dnes budeme akcelerovat s Vladanem Hejnicem.

Ahoj Vladane.


Vladan Hejnic

Ahoj Martine.


Martin Hurych

Vladane, než začneme představovat Tvoje firmy, hned na úvod: tři firmy, obrat víc jak čtvrt miliardy, paragliding, jachting, motorky, golf, cestování a až 6 týdnů ročně osobního rozvoje. Když jsem to četl, tak mě napadlo, kdy spíš?


Vladan Hejnic

To je moje dilema. Když někde jsem a něco dělám, začnu přemýšlet, jestli bych neměl být někde jinde. Což se střídá mezi mými koníčky, prací a rodinou. Takže stále řeším. Ale zatím zvládám to, co jde.


Martin Hurych

Z Tvých aktuálně úspěšných firem tady mám VIVnetworks, Targito a Contentiamo. Kde jsi momentálně?


Vladan Hejnic

Teď jsem hodně času trávil v Targitu. A ještě nějaký čas budu. Ale mám tam dost šikovný tým na to, aby některé aktivity ode mě mohl převzít. Zase se vracím VIVnetworks pomáhat s některými velkými klienty, s nějakým rozvojem, expanzí do zahraničí.


Martin Hurych

Můžeš nám krátce ty firmy představit, abychom měli představu v čem a co děláte?


Vladan Hejnic

Určitě, rád. Od roku 2009 jsme zavedli značku VIVnetworks, což je affiliate síť. Už mnoho let je lídrem ve střední a východní Evropě v počtu klientů, velikosti klientů, zásahu. Affiliate marketing, velmi jednoduše vysvětleno, je provizní reklama, propojujeme středně velké a velké e-shopy s tvůrci obsahu, kteří, když propagují produkt, tak na konci je odkaz: můžete koupit zde. A tito naši partneři v rámci naší affiliate sítě, takto dostanou návštěvníka, například do Mallu nebo do Karcheru. A když zde návštěvník nakoupí, tvůrce obsahu dostane předem stanovenou provizi. Je to provizní online reklama.

Druhá společnost, Targito, je datově orientovaná firma, která na základě dat automatizuje marketingové kanály, především e-mail, ale i smsky, Facebook, personalizaci webu. Také se věnuje středně velkým klientům, protože ti mají většinou nejvíce dat. Na základě dat se stanoví a následně automatizují hypotézy tak, aby přinášely užitek a firmám to pomohlo především v komunikaci s jejich zákazníky tak, aby ti se těšili na komunikaci s naším klientem. To je náš ultimativní cíl.

A třetí společnost, Contentiamo, vzešla z affiliate byznysu. Je mnoho tvůrců obsahu, ale jsou tam specifické skupiny, například zvláštním kmenem jsou influenceři. Pro ty Contentiamo vytvořilo platformu, kde mohou jednoduše používat odkazy pro doporučování různých značek nebo produktů. Máme propojení i třeba pro profesionální recenzenty, takže Contentiamo se věnuje více budování značek skrze sociální sítě, uvádění nových produktů na trh, aby skrze třeba sociální sítě je zpropagovaly své audienci.


Martin Hurych

Chápu správně, že vlastně vytváříš pro ty svoje klienty platformu nebo ekosystém, v rámci kterého oni mohou komunikovat se světem?


Vladan Hejnic

Přiznám se, že takovou ambici nemáme, neb pořád ty tři firmy držíme poměrně odděleně. Zatím bych řekl, že se to hodně vyplácí. Vždy zjistíme prostor na trhu, příležitost, a raději na to postavíme separátní tým s oddělenou ekonomikou, vlastní značkou a vytvoříme de facto specialistu na tu oblast. Díky fokusu, když jsme tam první, se nám daří v tom oboru být jedničkou. Takže, abychom vytvořili platformu, která bude dělat automatizovanou komunikaci přes e-mail, esemesky, Facebook a podobně, a ještě vedle toho to dělali provizní reklamu, tak ne.


Martin Hurych

To znamená, že když obchodník Targita někde udělá deal a my jsme si povídali, že jste teď extrémně úspěšní a nestíháte ani implementovat, druhý den nedostanu do firmy obchodníka z VIVnetworks nebo Contentiamo?


Vladan Hejnic

Nedostaneš, protože my potřebujeme získat nejdříve kredibilitu v rámci toho, co právě s klientem děláme. Když už vidíme, že to je dobré cestě, tak teprve můžeme potom i doporučit někoho, kdo mu pomůže zase s jinou oblastí.


Martin Hurych

Koukal jsem, všechny firmy Ti rostou, s kterou z těch firem teď jsi vlastně nejspokojenější, nebo kde je Ti nejlépe?


Vladan Hejnic

Tak to jsi mě dostal, protože ty firmy jsou opravdu hodně rozdílné. Zjednodušeně, VIVnetworks dělá affiliate marketing. A tam, když přijdu ke klientovi, zeptám se ho, jak pracuje, jak utrácí peníze, on mnohdy opravdu hodně utrácí za Google, za Sklik, za Facebook, a zeptám se ho, jestli by spíš nechtěl, aby to utrácení bylo přímo úměrně závislé na výsledku, a aby motivace, zda utratíš, byla na té druhé straně. A tam je jenom otázka, jestli má affiliate marketing nebo ne. Když něco má, většinou je velmi jednoduché ho přesvědčit, že jsme úplně jiná úroveň, a jestli chceš postoupit na jinou úroveň, tak je tady příležitost.

U automatizovaný marketingový platformy u Targita je to složitější v tom, že je tam i mnoho technologických překážek, abychom dostali od klienta konzistentní data, se kterými potom pracujeme. V tomto ohledu je to více sofistikované, je tam větší kreativita v té technické části, což přináší mnohdy velké problémy. Takže proto se v Targitu zaměřujeme na větší firmy než VIVnetworks. VIVnetworks umí pomoci firmám, které mají měsíčně kolem 50–80 tisíc uživatelů na webu, například střední – menší e-shop, ale v Targitu potřebujeme firmu, která má třeba obrat 150 - 200 milionů.


Jak funguje affiliate marketing v Česku a na Slovensku?


Martin Hurych

Jak sleduji affiliate marketing, hlavně anglo-americkou scénu, tam to žije už dlouho, i lidé jako já mají na svých stránkách nějaký affiliate. Tady je to pořád trochu něco neznámého. Mladší se s tím evidentně spojují, influenceři speciálně, ale ta moje generace to vidí ještě jako nestandardní nástroj. Jak to vidíš Ty?


Vladan Hejnic

Úplně stejně. Když jsme se bavili o těch značkách, to je taková challenge, že ve VIVnetworks potřebujeme kromě té značky především podporovat ten obor jako takový. Na západě, jak si zmínil, tak affiliate marketing je standardní kanál. Když k nám přichází klient ze zahraničí, tak chce affiliate marketing, protože ho mají všude jinde, a vědí, že to funguje. Tady je to spíš o tom vysvětlit těm podnikatelům, e-commerce manažerům, performance manažerům, jak s tím pracovat a vysvětlit ty rozdíly.

Například všechny PPC systémy, ať je to Google, Seznam, mají dostatečnou finanční sílu, aby vzdělávaly agentury, aby preferovaly tento úhel práce s online marketingem, ale nikdo to samé nedělá na bázi affiliate marketingu. My nejsme dostatečně velcí, abychom mohli spendovat jako Google, nebo Sklik a dělat vzdělávací webináře, konference atd. Děláme to, ale pořád je to vůči nim jen v malém měřítku.


Martin Hurych

Z toho, co vidím já, tak affiliate je dneska hodně na B2C trhu. Co affiliate a B2B?


Vladan Hejnic

Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to fungovalo. Je to z toho důvodu, že na jedné straně může být skvělá firma, ale bohužel na druhé straně nejsou ti partneři, kteří by o té firmě a jejích službách nebo produktech uměli mluvit. Výjimkou na západě jsou všechny právní služby, zubaři, což je skoro B2C, ale je to složitější produkt, je to služba. Nemůžeš si to osahat, členství v golfových klubech apod., tam už dneska vědí, jak najít partnery a vysvětlit jim, aby je propagovali, a ten byznys funguje. Ale u nás, bohužel se to nikdy nepodařilo.


Martin Hurych

Kdybych to brutálně zjednodušil na to, že affiliate je vlastně ve větším dávání referencí nebo zprostředkování, mýlil bych se moc?


Vladan Hejnic

Asi by ses mýlil, protože těch kategorií těch partnerů, co dělají, jakým způsobem pracují s návštěvníkem kdy ho pošlou do toho e-shopu, je minimálně pět. Co jsi nezmínil, je někdo, kdo dělá katalogy. Velký problém mnoha e-shopů je, že neumí dobře katalogovat nebo kategorizovat své produkty z pohledu vyhledávání. Teď už je to mnohem lepší, ale dřív například co se týče bot, máš různé barvy, velikosti, ale zároveň, když prodáváš i jiné produkty, které nemají velikost ani barvu, tak ten systém vyhledávání je technicky velmi těžko udělatelný. Pak vznikají katalogy, které jsou zaměřené pouze na módu, boty, kabelky, nebo podobné produkty. A ty pak sdružují nabídku všech těch e-shopu, a třeba právě konkrétně to vyhledávání je tam pro uživatele mnohem lepší.


Jak inovovat a udržet se na špičce konkurence


Martin Hurych

Tak teď na chvilku pryč od affiliate marketingu, mě zaujalo, že Ty jsi duší inovátor. I v jiných podcastech, ve kterých jsi se objevil, jsi říkal, že rád sleduješ, co dělá konkurence, kam se sune západní svět nebo obecně, co se děje okolo Tebe. Jak se udržovat na špici, jak číst z trhu, co se tady bude dít za rok za dva, za tři, za pět?


Vladan Hejnic

Mít nějaké vzory, dívat se nejenom na nám podobné vzory, ale dívat se i na jejich klienty, protože většinou tam člověk vidí ten výsledek, podíváš se, kdo to pro ně dělá, a zjistím, co zajímavého ta firma vymyslela v rámci té technologie. Musím přiznat, že dost často inspirace přichází právě od našich klientů. My jsme okolo Targita vybudovali komunitu Targito, což jsou naši zákazníci, kteří tam prezentují, co dělají, v čem jsou dobří a nemusí to přímo úplně souviset s marketingovou automatizací, mají možnost nám dávat tipy, co chtějí v rámci svého byznysu, protože i oni sledují svoji konkurenci, vidí inovátorské firmy v zahraničí, vyvíjejí se, a dávají nám impulsy, co zlepšit nebo přidat. Takže inovace přicházejí hodně i od klientů. A myslím si, že každá technologická firma by si měla přiznat, a i to říct těm klientům, že jsou zdrojem inspirace pro to, co dělat dál.


Martin Hurych

Ty máš tři firmy, všechny rostou o desítky procent, zaujalo mě, že pro specifický nápad vytváříš, dneska by se asi řeklo startup, je to, tak? Jak vlastně financuješ rozjezd nového projektu?


Vladan Hejnic

My jsme takoví oldschooleři, takže my to děláme z vlastních financí. Když jsme zakládali první firmu, tak dva roky jsme z ní neviděli ani korunu, naopak jsme tam ty rodinné peníze dávali, abychom dali na výplaty lidem, kteří nám to pomáhali budovat, takže vždycky ten růst je organický. Zní to honosně, že rosteme o desítky procent, což už rosteme několik let, ale on celý obor roste takto rychle, já bych řekl, že jsme děti štěstěny. Těšil jsem se někdy před dvěma lety, až přijde nějaká krize, protože tam se ukáže, jestli naše sázka na tu specializaci a obor v rámci toho e-commerce, je dobrá, jenže jsem netušil, že krize může přijít z biologických důvodů, myslel jsem nějakou finanční krizi. Ale opravdu i v rámci covidu je vidět, že byznys v rámci e-commerce letí nahoru, ať chceš nebo nechceš, to by člověk musel být vyloženě lempl.


Financování projektu nebo firmy


Martin Hurych

Když otevíráš teda novou firmu nebo nový projekt, jak rychle chceš vidět jeho nebo její návratnost. Kdy chceš vidět černá čísla?


Vladan Hejnic

Dnes už děláme i nějaké akvizice do firem, které jsou nám podobné a v něčem nás doplňují, takže dneska se už víc dívám na ty synergie, ale platí zlaté pravidlo: dva roky. Po dvou letech se ukáže, jestli to funguje nebo nefunguje, ale když na to máš ten fokus a věnuješ se tomu.