top of page

ZAKÁZANÁ UČEBNICE KOUČOVÁNÍJednotlivce a týmy vedu v různých pozicích více jak 17 let. Dlouho ovšem spíše intuitivně. Proto jsem se před více jak rokem rozhodl si na MÚVS ČVUT zformalizovat vzdělání v oblasti koučování jednotlivců a týmů.


Kdyby se mi už tehdy do rukou dostala kniha Zakázaná učebnice koučování. Možná bych se k tomu nikdy neodhodlal. Možná bych dostal pocit, že po přečtení knihy již vím všechno – spoustu užitečných koučovacích metod, strukturu vedení koučovacího rozhovoru … zkrátka všechny finesy, jež má správný kouč vědět.


Naštěstí jsem to neudělal.


Ne, nechci knihu kritizovat. Právě naopak. Kdybych si jí přečetl příliš brzy, vůbec bych si ji nevychutnal tak, jako jsem si ji vychutnával minulé dva dny. Ano, dva dny. Čte se totiž jedním dechem.


Nikdy bych nepochopil jemné narážky, nikdy bych před sebou živě neviděl jednotlivé osobnostní typy v knížce popisované, nikdy bych nedocenil zmiňované metody a jejich nasazení. Prostě bych si knihu takhle neužil.


Každopádně … Pokud o koučování a kursu koučování pouze přemýšlíte, je kniha tou nejlepší upoutávkou. Pokud již máte kurs za sebou, nejdete v knize nejlepší a nejpřehlednější shrnutí základů, jaké jsem doposud viděl. A v obou případech v knize naleznete 3 lidské příběhy spojené s koučováním. Garantuji vám, že alespoň v jednom z nich poznáte sebe nebo někoho ze skupiny a ve všech případech se královsky pobavíte.


Za mne je toto zatím nejlepší kniha o koučování, jakou jsem měl možnost číst!

Комментарии


bottom of page