top of page

PRVNÍ ONLINE B2B BYZNYS NETWORKING V ČECHÁCH A NA SLOVENSKUPo 20 letech v mezinárodním byznyse jsem byl doma nula. NULA!


Nikdo po mně ani nevzdechl. Nemohu říct, že mě to nepřekvapilo. Zázraky jsem neočekával, ale to ticho bylo ohromující.


Ano, i v době internetu a sociálních sítí pořád záleží především na počtu kontaktů, které znáte. Sám jsem si to tvrdě ověřil, když jsem se před dvěma roky profesně vracel zpět do české a moravské kotliny. A tak jsem začal všechno stavět opět od nuly. A objevil sílu networkingu. Přes něj jsem se dostal k lidem, jimž vděčím za vlastní restart. O nich však tento příspěvek není, oni vědí, o kom je řeč.


Obešel jsem celou řadu aktivit. S úspěchy obchodně rozdílnými, ale všude byli skvělí lidé, ochotní pomoci a podělit se o svoje kontakty. A nabíjet ostatní pozitivní energií.

Na druhou stranu mi na těchto akcích stále něco nesedělo. Dlouho jsem přesně nevěděl co. A tak jsem si sedl, zamyslel se a přišel na následující:


 • Většina fyzických networkingů je lokálních. Přespolního abys pohledal. V Ústí nad Labem tak jen stěží potkáte někoho z Mikulova.

 • Ani já se moc často mimo Prahu nevydával, i když pozvánky byly. Ale znáte to. Vždy je nějaká priorita, která vám v tom zabrání. Když budete chtít kontakty mimo váš region, je to prostě časově náročné.

 • Pokud začnete navštěvovat networkingové akce soustavněji pouze v místě podnikání / bydliště, brzy zjistíte, že i to vám výrazně dost leze do plánovaného času. U mě to vždy byl minimálně půl den na přípravu a půl den networkingu, nepočítaje v to následné schůzky, kde každá vám zabere minimálně hodinu času plus přesuny. Kdy pak má člověk něco udělat?

 • Mimochodem, ne vždy se dostanete k seznamu účastníků předem. O překvapení v takových případech není nouze … Klidně zaplatíte za to, že potkáte po x-té stejné kontakty, nebo že si jako projektový manažer celý večer povídáte s MLM juniorním prodejcem, finančním poradcem, případně s prodavačkou svíček. Aby nebyla mýlka … nic proti těmto profesím nemám, ale pro B2B byznys mají málo kdy relevantní informaci, alespoň ne v krátkém časovém horizontu (mluvím z vlastní zkušenosti – zatím mi takové kontakty nepřinesly zhola nic). Jasně, každý zná celou plejádu dalších kontaktů, i galeristka může znát generálního ředitele závodu, který mě extrémně zajímá, mně se to ale ještě nepoštěstilo. Určitě je to i moje chyba.

 • Dost networkingových klubů preferuje uzavřené skupiny a exklusivitu profese ve skupině. Většinou můžete přijít maximálně 2x jako host, at pouze pokud vás případná „konkurence“ vpustí do svého rybníku. Zdánlivá výhoda pro „konkurenci“, pokud chcete zobchodovat celou skupinu. Velká nevýhoda, pokud si chcete posdílet zkušenosti, pokecat o společných známých či prostě jen sledovat a učit se od konkurence. Konkurence je totiž zdravá.

 • Mimochodem, uzavřenost skupiny a dlouhodobé členství je opět něco, co mi k srdci nepřirostlo. Proč bych měl platit za to, že stále potkávám stejné lidi? Nemůžeme si to prostě říct jen tak u piva či sklenky vína? Chápu, že přátelství a důvěra se nenavazují na prvním setkání a musíme se potkat několikrát, abychom se „očuchali“, ale platit v některých případech desítky tisíc ročně za stále stejné obličeje mi přijde neadekvátní.

 • A tím se dostáváme k cenám… Je mi jasné, že organizace, pronájem sálu, občerstvení … to vše něco stojí. Ale vše se má poměřovat poměrem výnosů a nákladů … a v tomto ohledu je pro mě osobně jen málo networkingových akcí, u nichž jsem stále alespoň na nule.

A proto jsem se rozhodl přijít se svojí špetkou do mlýna … S formátem, jež využívá moderní technologie. S akcí, jež významně redukuje výše uvedené nedostatky a má ambice pokrýt minimálně česko-slovenský B2B prostor …


První online B2B networking v Čechách a na Slovensku

Jaké jsou výhody nabízené akce?


 • Žádné prodavačky svíček, či kosmetiky. Žádný multi-level. Žádní realitní makléři a investiční poradci. Žádné B2C aktivity. Jen a pouze majitelé, ředitelé a seniorní specialisté z B2B, napříč segmenty i profesemi. (Dotyční se doufám neurazí, není to nic proti nim. Oni mají svoje akce, já se soustředím na jiné publikum)

 • Velký regionální zásah. Virtualizace networkingu z nás totiž snímá regionální omezení. Můžete tak v Ostravě diskutovat o vašich tématech s potenciálním obchodním partnerem z Karlových Varů. Nebo Košic. A časem i víc.

 • Úspora času – nemusíte přitom nikam cestovat, své nové kontakty potkáte v pohodlí vlastní kanceláře nebo obývacího pokoje. Volba je na vás.

 • Nepotřebujete vůbec nic. No vlastně ano. Laptop. Nebo tablet. Nebo smartphone. To vše s kamerou, mikrofonem, reproduktorem. A Chromem, Safari, Edgem, či čímkoliv jiným, v čem teď brousíte po internetu. To všechno máte, že? Takže nepotřebujete nic navíc. Možná klidnou místnost, abyste se mohli soustředit a být duší s ostatními networkery.


Jak to celé bude probíhat?


 • Potkáme se v jasně daný čas na přesně daném odkazu.

 • 10 – 15 lidí z B2B byznysu.

 • Na 60-90 minut maximálně. Bude to fofr, ale budeme efektivní.

 • V prvním kole se vzájemně rychle představíme – kdo jsme, co děláme, proč se chceme propojovat, co nabízíme a co naopak poptáváme

 • Ve druhém kole si vzájemně sdělíme, komu a jak kdo může pomoci, s kým se kdo chce spojit či sejít na kávě, předáme si virtuální vizitky a domluvíme se na dalším postupu.


Zaujalo vás to?


Chcete vědět, kdy se takové akce konají? Máte chuť se zúčastnit a vyzkoušet něco nového? Chcete akcelerovat svůj byznys?


Určitě se přihlaste a vyzkoušejte na vlastní kůži, Do konce dubna pořádám několik pilotních setkání ZDARMA.

Comments


bottom of page