top of page

JAK Z DOBRÉ FIRMY UDĚLAT SKVĚLOU - 6Máme skvělého šéfa, dobře sestavený tým, víme, na jakých základech máme stavět naši firemní vizi, umíte její implementaci i řídit. Vyvstává otázka – v dnešní době nanejvýš urgentní – jak do toho všeho „zamontovat“ technologie, které okolo nás rostou jako houby po dešti.


Ostražitě a pak hbitě


Sám se považuji za „power usera“ a „early adoptera“ většiny denně používaných kancelářských technologií. Dělá mi radost používat moderní nástroje, již před mnoha lety jsem se spolehl na bezpapírovou kancelář, bez spousty hračiček si svůj pracovní život neumím představit. Na druhou stranu nemám čas zkoušet a hrát si s naprostými a neprověřenými novinkami na trhu. Zároveň se obávám, aby můj profesní život, který je v tuto chvíli zcela virtuální, nebyl neuváženým použitím neprověřených nástrojů během vteřiny a jednou provždy v elektronickém nebi.


Vámi zvolené technologie musí být akcelerátorem hybné síly vaší společnosti, nikoliv její tvůrcem.

Na v knize vybraném vzorku skvělých firem se ukazuje, že tento přístup k technologiím, ke kterému jsem já osobně došel spíše intuitivně než na základě čehokoliv jiného, je právě ten nejsprávnější. A nemluvíme tu pouze o kancelářských pomocnících ale o adopci moderních technologií obecně. Osobně doporučení knihou předkládaná interpretuji takto:


  • Pokud se chcete skutečně stát ve svém oboru skvělými, uvažujte o technologiích s rozmyslem.

  • Nepoužívejte poslední výkřiky techniky, nenásledujte módní trendy, neskákejte na lep technologickým influencerům … … … … … aniž si budete na 100 procent jisti, že vás to podpoří v tom, v čem jste již teď nejlepší na světě.

  • Vybírejte tudíž velmi pečlivě, co implementovat a co naopak pominout. Po pečlivém výběru však na tuto kartu vsaďte vše a staňte se entuziastickým průkopníkem řešení, založeném na vámi zvolené technologii. Staňte se expertem v jedné technologii raději než povrchním uživatelem mnoha.

  • To však neznamená, že máte zbylé technologie zcela ignorovat. Někdy ano, někdy ne. Zcela ale postačí, pokud budete držet krok s konkurencí.

  • Vámi zvolené technologie musí být akcelerátorem hybné síly vaší společnosti, nikoliv její tvůrcem. Fakt, že používáte nejlepší mobilní telefon z vás neudělá nejlepšího truhláře. Nejlepší bruska vás však, pokud správně pochopíte její výhody pro váš byznys, může vystřelit do dříve neočekávaných výšin.

Trochu těžkopádný příklad, ale snad chápete, co jsem chtěl říct.


Příštím dílem, v němž se podíváme na to, jak vše, co jsme zatím uvedli v život, také při životě udržet, celý seriál uzavřeme.

댓글


bottom of page